Порядок подання заяви про випадки булінгу

Зразок заяви

Порядок розгляду випадків булінгу

План заходів Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо профілактики булінгу

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ОЗНАК ЧИ ФАКТІВ НАСИЛЬСТВА

уповноважена посадова особа :

інформує керівника;

протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформує уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей;

забезпечує надання медичної допомоги (у разі потреби);

фіксує необхідну інформацію в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі

УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА

для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства або отримання заяв чи повідомлень від постраждалої особи - затупник директора з НВР Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - Кулинич Світлана Олексіївна

Телефони «гарячих ліній»

Виникли проблеми? Немає з ким поділитися? Не зволікайте – звертайтеся по допомогу!

Національна дитяча «гаряча лінія»(безкоштовно )

0800500225 (зі стаціонарного телефону)

772 (з номерів Київстар таlife:)

Інформаційні, психологічні та юридичні консультації. Анонімно і конфіденційно

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерній дискримінації(безкоштовно )

0800500335 (зі стаціонарного телефону)

386 (з мобільного)

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (консультації надаються на засадах анонімності та конфіденційності )

0800505501 ( безкоштовно зі стаціонарних телефонів України);

527 (безкоштовно з усіх номерів мобільних операторів)

Урядова «гаряча лінія»

0800507309 або 0800502079 – для жителів Луганської області

0800507506 або 062348 03 05 – для жителів Донецької області


Профілактика насильства та булінгу

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, ЩО РЕГЛАМЕНТУЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

1. Закон України від 07.12.2017 № 2229-VІІІ«Про запобігання та протидію домашньому насильству»Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658«Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»
2. Закон України від 05.09.2017 № 2145-VІІІ «Про освіту»
3. Постанова КМУ від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за однакою статі»
4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2018 р. № 1047 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, ЩО РЕГЛАМЕНТУЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ БУЛІНГУ

1. Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2. Наказ Міністерства освіти України "Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" від 28 грудня 2019 року N 1646.
3. Лист МОН України від 29.12.2018 №1/9-790 ''Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу''

Корисні посилання щодо теми Антибулінгу

Наказ по Семенівській ЗОШ «Про призначення уповноваженої особи для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб, проведення розслідування»
Про організацію роботи з профілактики та подолання домашнього насильства та булінгу
Що таке булінг
Жертви й ініціатори булінгу
Алгоритм роботи для спеціалістів, які зіштовхнулися з булінгом в дитячому середовищі
Буклет "Зупинимо булінг разом"
Буклет "Зупинимо булінг разом" новий
Стопбулінг
Правила для учнів
Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

- невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);

- за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;

- повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з'ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;

- повідомляє центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;

- скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

Булінг: за дітей відповідають батьки

/Files/images/2019_Bulling.jpg

/Files/images/булінг.jpg

/Files/images/тел гар.png

/Files/images/тел. бул.JPG

/Files/images/бул.jpg

«Я МАЮ ПРАВО!»: ЗНАТИ З ДИТИНСТВА

Для всіх і кожного, незалежно від віку, важливими є поняття «право». Саме тому Міністерство юстиції України здійснює велику правопросвітницьку роботу, об’єднану у проект «Я МАЮ ПРАВО!». У ньому – кілька напрямів, усі вони важливі, адже навчають, як захистити свої права. Важливо, що серед іншого, держава не забула і про найменших громадян, яким з дитинства варто знати основу основ про права. Отож, вивчайте і знайте, щоб Україна міцніла правом, а ви виростали достойним поколінням: успішним, сильним, патріотичним.

/Files/images/1448434462_2.jpg

/Files/images/zzzz.png

/Files/images/для навчальний закладів.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 212